Druháci na výletě

Ve čtvrtek 22. května 2008 se žáci druhých tříd zúčastnili školního výletu do Kuželova a Strážnice…
Nejdříve žáci navštívili větrný mlýn v Kuželově. Celý objekt si důkladně prohlédli a prozkoumali jeho vnitřní část. Seznámili se také s původním vybavením přilehlého domku. Potom se přesunuli do Strážnice, kde navštívili Muzeum vesnice jihovýchodní Moravy. Zde byl připraven program Abeceda řemesel. Žáci se seznámili s některými řemesly a výrobními činnostmi našich předků. Viděli, jak se vyráběly dlabané nádoby ze dřeva, dřevěné hračky pro děti, nepálené hliněné cihly, jak se z proutí vyplétaly ploty, pekl chléb a zhotovovaly hliněné nádoby na hrnčířském kruhu. Zážitky dětí z výletu:Autobusem jsme jeli do Kuželova. Autobus měl cestou dvě poruchy. Dojeli jsme do Kuželova na větrný mlýn. Šli jsme dovnitř. Potom jsme svačili a mohli si nakoupit suvenýry. Pak jsme jeli do Strážnice. Tam jsme šli do skanzenu. Taky jsme si nakoupili. Já jsem si koupil krokodýla z korálků. Na zpáteční cestě nám řidič zapnul televizi.
Jan Marčík, II.BJak jsme jeli na výlet, dvakrát se porouchal autobus. Dojeli jsme do Kuželova. Tam jsme si prohlíželi větrný mlýn. Potom jsme jeli do Strážnice do skanzenu. Viděli jsme tam pána, jak dělal misku ze dřeva. Také jsme soutěžili.
Tereza Zambalová, II.BMy jsme jeli na výlet autobusem. Najednou se nám staly dvě poruchy. Potom jsme byli ve mlýně. Bylo to tam moc hezké. Paní nám vyprávěla, k čemu všechno sloužilo. Pak jsme byli ve Strážnici. Tam vyráběli různé věci, například misky, hrnky, cihly a píšťalky. Prostě to tam bylo hezké.
Martina Kromsiánová, II.BJeli jsme na výlet do Kuželova podívat se na mlýn. Jeli jsme autobusem a ten měl dvakrát poruchu. Naštěstí jsme měli šikovného řidiče a ten to opravil. Šťastně jsme dojeli do Kuželova. A pak jsme se byli podívat na staré domky a stará řemesla do Strážnice.
Kateřina Rathouská, II.B

Sdílejte!