Exkurze Květná

Dne 14. 5. 2008 se uskutečnila zeměpisná exkurze za doprovodu p.uč. Králové a p.uč. Hrančíka.
První zastávka byla ve sklárnách Květná. Paní průvodkyně nás seznámila s tradičními metodami výroby skla. Také jsme se dozvěděli, že sklárny fungují více než 200 let. Dokonce jsme na vlastní kůži cítili horko rozpálených pánvových pecí a měli možnost sklo foukat. Musíme říci, že se nikomu nepovedlo vyfoukat tvar sklenice, který měl vzniknout. Druhou zastávkou se stal kamenný větrný mlýn Kuželov, starý 166 let. Tady nás paní průvodkyně seznámila s činností mlýna, s jeho přístavkem a bývalými majiteli. Ve mlýně byla ,,místnůstka“ 2×2 metry, kde bydleli 4 lidé. Přístavek byl přistaven o mnoho let později! Byla zde možnost zakoupení upomínkových předmětů. Naší poslední zastávkou byl Strážnický skanzen. Přijeli jme kolem oběda a dostali jsme malý rozchod na oběd či svačinku. Poslední peníze jsme utratili v malém obchůdku se slováckými výrobky. Naše průvodkyně nás postupně provedla většinou domů Horního a Dolního Slovácka. Tato prohlídka trvala celých 60 minut. Cesta zpátky byla plná brebentění o zážitcích z posledních několika hodin. Všechny prohlídky naší exkurze se nám opravdu líbily, přinesly nám nové poznatky, zkušenosti a vědomosti. Děkujeme, že jsme se mohli vydat na takovou exkurzi, zároveň doufáme, že zdaleka nebyla poslední. Martina Obdržálková a Jana Hrnčiříková z 8.A Fotografie z exkurze jsou v části Galerie – Sklárny.

Sdílejte!