Dravci z Brna

V minulém týdnu měli žáci 6 – 8. ročníků možnost zhlédnout dravce a sovy chovatelů z brněnského SEIFEROS.
V úterý k nám do školy zavítali se svými opeřenými svěřenci sokolníci z Brna. Přivezli nám ukázat celkem asi 30 dravců a sov. Byly mezi nimi běžné druhy, které můžeme při troše pozornosti zahlédnout v naší přírodě, ale ukázali nám i několik vzácných jedinců. Určitě největší pozornost si získal nádherný orel bělohlavý. Ten nám, společně s několika svými opeřenými kamarády, předvedl ukázkový lov unikající kořisti. Zpestřením bylo vypouštění dravců některými našimi žáky, kteří správně odpověděli na otázky sokolníků.  I přes chladné počasí se tato akce všem velice líbila, snad i pro poutavé a vtipné průvodní slovo pořadatelů.Aktivitu jsme pro žáky připravili v rámci projektu Ekologie v našem srdci, který je financovaný MŠMT.

Sdílejte!