Exkurze do Brna

V úterý 22.4.2008 vyrazily všechny osmé ročníky na exkurzi do Brna. Zpočátku to vypadalo, že nám počasí moc přát nebude, ale brzy se umoudřilo a prohlídka Brna mohla začít.
Po příjezdu na místo nás čekali průvodci, kteří nás provedli centrem města, kde jsme zhlédli mnohé památky, mezi nimiž byla i tamější bazilika, Janáčkovo divadlo či Zelný trh, vše bylo navíc zpestřeno zajímavým výkladem. Nakoukli jsme také do kapucínské hrobky, kde jsou uchovávány pozůstatky mnichů i některých šlechticů. Poté jsme měli hodinovou přestávku na oběd, po níž nás čekal poslední bod programu, tedy kasematy na Špilberku, kde bývala dřív věznice. Nakonec jsme se zase všichni naskládali do autobusů a vyrazili směr Staré Město. Myslím, že to bylo zajímavé zpestření školy a učení a že si na výlet do Brna vzpomeneme, a to nejen při hodinách dějepisu.Magda Pleváková, 8. C

Sdílejte!