Páťáci v Praze

V úterý 8. dubna vyrazily páté třídy vlakem ze Starého Města do Prahy.
Tradiční exkurze se zúčastnilo 52 žáků. Od 8 do 17 hodin jsme si prohlíželi významná místa hlavního města. Po příjezdu na hlavní nádraží jsme pokračovali metrem na Vyšehrad, kde jsme viděli celou Prahu jako na dlani. Odtud začalo naše pěší putování městem po obou březích řeky Vltavy. Lanovou dráhou jsme se vyvezli nad Prahu k Petřínské rozhledně a další poutavé pohledy jsme měli z Pražského hradu.
Některá nejvýznamnější místa jsme si prohlédli úplně zblízka. Jako Emauzy,Tančící dům, Mánes, Národní divadlo, chrám sv. Víta s hrobkou českých králů, Karlův most, Staroměstské náměstí s Orlojem, pasáž Lucerna, Václavské náměstí se sochou sv. Václava, Národní muzeum. Největším zážitkem bylo střídání stráží na Pražském hradě.
Unaveni a velmi spokojeni jsme se vrátili po 21 hodině domů.
Kousek Prahy můžete zhlédnout i vy na malé výstavce na chodbě školy tak, jak si ji zapamatovali žáci pátých tříd. Fotodokumentace je v části Galerie – Praha.

 

Sdílejte!