Beseda s policií

Dne 2. dubna navštívili naši školu příslušníci  policie České republiky z obvodního oddělení z Uherského Hradiště .

Jako první nám řekli o rozdělení  policistů podle druhu jejich práce. Potom následovaly nové silniční zákony, bezpečná jízda na kole a bezpečná chůze po okraji vozovky. Pro pobavení nám policisté názorně ukázali pouta a několika žákům rozdali papíry, aby zjistili, kolik z nich by uspělo při přijímacích zkouškách na policejní školu.Jeden z policistů nás seznámil s oblečením a se zbraněmi, které musí mít při obtížných a nebezpečných zásazích. Na závěr jsme mohli shlédnout několik bojových chvatů a dále jak se bránit, když nás někdo napadne. Po skončení přednášky jsme se zase všichni s dobrou náladou vrátili zpět do svých tříd. 
 
                                                                                              Simona Horáková  8.A 

Sdílejte!