Zdravá výživa ve 2. ročníku

Ve druhých třídách proběhl projekt Zdravá výživa.
Vedoucí školní jídelny na prvním stupni p. Slavíková vyprávěla dětem o stravování, jak se sestavuje školní jídelníček, přinesla i ukázku aktuálního jídelníčku. Trpělivě odpovídala dětem na otázky, naslouchala, co dětem chutná. Děti se rozpovídaly o stravování a zároveň stolování ve svých rodinách. Společně jsme hodnotili, co je zdravé a prospěšné pro lidský organismus, že je důležité jíst, i to, co tolik není oblíbené. V hodině výtvarné výchovy si žáci navrhli svůj talíř a také si vyzkoušeli, jak má vypadat slavnostní stolování. Následovala ochutnávka pomazánek, které si děti vyrobily ve spolupráci s rodiči doma. Došlo také na jejich hodnocení, nejvíc chutnala ve 2. B česneková s mrkví a ve 2.C rybičková. Druháci pak v učebně PC napsali svůj recept na počítačích a domů si odnesli spoustu receptů na dobré pomazánky. Ty si můžete společně i s návrhy jídelníčků podle dětí přečíst na výstavkách ve třídách i na chodbě školy.

Sdílejte!