Lyžařský kurz v rakouských Alpách

V neděli 20. ledna 2008 ráno se sešla staroměstská lyžařská „reprezentace“k odjezdu do rakouských Alp k pokoření sjezdovek lyžařského střediska SKI AMADÉ.
Po snesitelné cestě jsme v pozdních odpoledních hodinách dorazili do malé podhorské vesničky Aich, která se stala na týden naším domovem. Ubytovali jsme se, navečeřeli a nedočkavě čekali na ráno, až vyrazíme brázdit zasněžené a upravené alpské sjezdovky. Srdce střediska SKI AMADÉ se skládá ze čtyř vrcholů – Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen a Reiteralm v nadmořské výšce okolo 2000 m. n. m. a patří k tomu nejlepšímu, co lze v rakouských Alpách navštívit. Během našeho pobytu jsme tato krásná střediska také navštívili. Nejčastěji jsme lyžovali na Hauser Kaiblingu, kde se nám to hodně zalíbilo. Počasí nám skutečně přálo. … až na jediný den, kdy jsme lyžovali na Reiteralmu. Byla mlha, neustále sněžilo a v nižších polohách i pršelo. Také jsme nemohli odolat nejvyhlášenějšímu středisku v okolí – Planai. Na penzionu, kde jsme byli ubytovaní, nám náš kuchař Karel spolu se službou dne vařili snídaně a večeře. Originální recepty na přípravu jídel nám všem chutnali. Každý večer po výtečné večeři nás naši lyžařští instruktoři ve složení Zábranský Jan a Martin Motyčka informovali o dalším dnu. Nevyhnuli jsme se ani večerním přednáškám o carvingu, snowboardingu, nebezpečí hor a lyžařské výzbroji a výstroji. Nechybělo též hodnocení našich výkonů a lyžařských dovedností, které se natáčely během dne na videokameru. Celý tento výběrový lyžařský kurz, který se konal za účasti žáků naší základní školy, ale i studentů staroměstského gymnázia, byl perfektně připravený a zorganizovaný. Doufáme, že za rok budeme moci jet znovu do drsných, ale napohled krásných rakouských Alp. Žáci základní školy a jejich instruktoři

Sdílejte!