Tcháni aneb Jak neprovdat dceru

Vánoce už máme za sebou, do vysvědčení zbývají poslední dny, a tak je správný čas na odpočinek. Proto jsme se také 21. ledna všichni vypravili do Slováckého divadla, abychom zhlédli komedii Tcháni aneb Jak neprovdat dceru.

Představení s častými vstupy hudby a humoru sklidilo obrovský ohlas. Bylo založeno na jednom velkém nedorozumění, které se postupně rozplétalo, až se nám nakonec povedená „dcerka“ skutečně provdala. Pokud by někdo z vás chtěl hereckou branži zkusit, dáváme vám rovnou desatero rad, které jako správní herci musíte znát.  Cimrmanovo herecké desatero:1.      Nepij na kuráž. I opilce zahraje lépe střízlivý.2.      Pamatuj, že na jevišti se většinou jmenuješ jinak než v životě. Je dobré znát i jména ostatních figur.3.      Citová hnutí vyjadřuj raději zády k publiku. Jak smích, tak pláč uděláš nejlépe škubáním ramen.4.      Za předměty házené na jeviště neděkuj.5.      Po nápovědě neopakuj všechno. Některé věty patří kolegům.6.      Na záchod jdi před představením, ať potom při hře necouráš.7.      Hraješ-li čerta, uvědom si před usednutím, že máš ocas.8.      Při potlesku na otevřené scéně se neukláněj. Patří patrně někomu jinému.9.      Pamatuj, že některé dveře jsou jen namalované.10.  Při hostině na jevišti nejez. Vše je gumové.                                                     Petra Křenová, 8. D

Sdílejte!