Lyžařský výcvikový kurz sedmých ročníků

Minulý týden se zúčastnili žáci 7.A a 7.C lyžařského výcvikového kurzu v Jeseníkách …
Místem pobytu byl již třetím rokem po sobě horský hotel PARAMON v Suché Rudné. Celkem ze kurzu zúčastnilo 38 žáků (20 dívek a 18 chlapců) a 3 lyžařští instruktoři – p. uč. Hráčková, p. uč. Šichová a p. uč. Motyčka. Žáci byli rozděleni do tří výkonnostních družstev, kde se buď učili základům lyžování nebo se zdokonalovali v již osvojených dovednostech. Vzhledem k nedostatečné sněhové pokrývce v místě ubytování jsme byli nuceni každý den dojíždět do nedalekého lyžařského centra v Malé Morávce a Karlově pod Pradědem. Zde byla vytvořena dostatečná zásoba technického sněhu, a tak jsme mohli absolvovat výcvik v plném rozsahu. Karlov a Malá Morávka jsou největším lyžařským střediskem v Jeseníkách a naši žáci měli možnost vyzkoušet většinu z otevřených upravených sjezdovek. Kurz lze celkově hodnotit jako úspěšný, protože všichni zvládli základy sjezdového lyžování. Tuto dovednost pak předvedli poslední den, kdy absolvovali závody ve slalomu. A závěrem … Nelze nevzpomenout na vynikající závěr kurzu v podobě skvělého karnevalu s maskami a scénkami, na které budeme ještě dlouho vzpomínat.

Sdílejte!