Na ZŠ ve Starém Městě to žije

13. prosince 2007 v 16 hodin se uskutečnila v prostorách Společensko-kulturního centra ve Starém Městě Akademie školy.
V úvodu vystoupil pan ředitel Josef Jurnykl a všechny přivítal. Celým pořadem provázeli dva nezapomenutelní žáci 8. ročníku Alena Kulleová a Jakub Hudák, kteří odvedli skvělý výkon.Žáci si připravili celkem 24 vystoupení. Nejčastěji se na jevišti tančilo za zvuku moderní hudby a v rytmu břišních tanců. Zazněly také krásné recitace, zpěv a měli jsme možnost zhlédnout i dvě divadelní představení o Červené karkulce a parodii na Mrazíka. Děti z prvního stupně předvedly své čertovské umění. A protože se nacházíme v regionu Slovácka, nechybělo ani vystoupení školní cimbálové muziky pod taktovkou pana učitele Josefa Pavely a Antonína Drgáče. Ti také doprovodili mladé nadějné tanečníky slováckého verbuňku. V závěru všechny vánočně naladil pěvecký sbor, který vznikl právě při této příležitosti. Organizačně celou akci zajišťovaly paní učitelky Jarmila Králová a Jarmila Tomešková.A jaké zážitky si z Akademie školy odnesli její moderátoři?Alča Kulleová nám řekla: „Z akademie jsem měla strach, jako moderátorka jsem se bála přeřeků. Když jsem však vyšla na pódium a začala mluvit, myslela jsem si, že už to bude OK. Nejlepší však byla situace v zákulisí. Sešlo se tam hodně dobrých lidí, a tak jsme si spolu povídali a smáli se. Akademie byla moc pěkná a všem se povedla. Vybrat to nejlepší číslo by bylo velmi obtížné.“A jaké zážitky si z akademie odnesl Jakub Hudák?“Protože jsem vše moderoval, byl jsem po celou dobu přímo v centru dění. V zákulisí byla úžasná atmosféra, všichni byli nervózní, ale po generálce se vše zklidnilo. V programu převládaly hlavně taneční vystoupení a z nich se mi nejvíce líbily břišní tance v podání Andrey Horké a Moniky Motyčkové, které nejenom úžasně tančily a braly všem přítomným dech, ale navíc oslnily svými krásnými kostýmy. Ale i ostatní vystoupení byla na velmi vysoké úrovni.“                                                                                     

Sdílejte!