Víte, jak žili lidé dříve?

Na tuto otázku vám odpoví výstava žáků 3. tříd.Od dob, kdy si lidé stavěli svá první přístřeší, uplynulo mnoho času. Tehdy se lidé začali spolu dorozumívat, poznávat přírodu a snažili se ji využít pro svoji potřebu. V dávných dobách se živili lovem divoké zvěře a sběrem bylin. Postupem času zdokonalili svá obydlí, nástroje a předměty denní potřeby. Začali vyrábět i různé šperky. A právě předměty denní potřeby, které používaly naše babičky, nám chtějí na své výstavě představit žáci z 3. A a 3.B.Potřebujete roztáhnout nepohodlné boty? Použijte naše kopyto.Máte pokrčenou košili? Můžeme vám zapůjčit žehličku na dřevěné uhlí nebo s rozpáleným želízkem.Máte rádi zvířata? Přiblíží vám je atlas živočišstva z roku 1887. Na naší výstavě najdete spoustu překrásných exponátů, proto neváhejte a přijďte se podívat. Výstava je umístěna ve školní budově na náměstí Hrdinů 1000, v 1. patře do pondělí 26. 11. 2007. Všichni jste srdečně zváni.Žáci 3.A a 3.B

Sdílejte!