Projekt Svět ve 4. ročníku

Návštěvou města Brna, hradu Špilberku, Planetária a Anthroposu byl završen projekt žáků čtvrtých tříd naší školy.
Za poznáním jsme se vypravili v pátek 9. listopadu. Jeli jsme autobusem nejdříve na hrad Špilberk, kde jsme měli zajímavou prohlídku Kasemat a dozvěděli se o historii tohoto hradu. Z jeho ochozů jsme viděli panoráma města Brna a jeho významné budovy.
Cesta pokračovala do Planetária na Kraví hoře. Zde byl pro nás připraven pořad Vesmírné divadlo, který nás vtáhnul do běhu Sluneční soustavy. Na závěr nám byla zobrazena noční obloha s polohou hvězd pro dnešní noc. Z Kraví Hory jsme sjeli dolů do centra města a autobus nám zastavil u Janáčkova divadla. Pokračovali jsme pěšky přes Náměstí Svobody ke Staré radnici. Zde nás uvítal Brněnský Drak a Kolo. Mimochodem, četli jsme o něm v čítance. Kolem historických budov jsme se vrátili zpět na náměstí,
kde jsme  neopomenuli navštívit MacDonalda a občerstvit se v něm. Okolo kostela sv.Jakuba a budovy České televize Brno jsme se vrátili k autobusu a pokračovali kolem veletržního areálu do Muzea pravěku Anthroposu. Zde jsem se dozvěděli o vývoji člověka, jeho životě, místech, kde pobýval na našem území. Touto návštěvou muzea naše poznávání skončilo a jeli jsme domů.
Cesta se nám trochu protáhla, neb byl pátek a hustý provoz na silnicích.
Ale to nevadilo. Aspoň jsme si cestou mohli spoustu zážitků probrat se svými kamarády.

Sdílejte!