Sláva nazdar výletu…

Zdá se to neuvěřitelné, ale opravdu. Ve čtvrtek 25. 10. se naše třída 5. A vydala na pochod podzimní přírodou na nejvyšší vrchol Chřibů na Brdo.
Počasí nás trošku napínalo, jestli se výlet uskuteční či ne. Ráno nepršelo, tak jsme vyrazili v 8. 35 ze Starého Města směr Salaš. V 9.00 jsme ze Salaše vystartovali směrem na Bunč. Za 2,5 hodiny jsme se v restauraci na Bunči občerstvili teplým čajem, půl hodiny zadechli, vyzvedli klíč od rozhledny a pokračovali na Brdo. Pod rozhlednu jsme dorazili ve 13 hodin. Ještě 99 schodů a ocitli jsme se přímo v oblacích. Výhled byl špatný, kolem dokola se rozprostírala neproniknutelná mlha. Za výstup jsme dostali sladkou odměnu.Oběd jsme si měli připravit na ohni, ale ten se nám po hodině pokusů rozdělat nepodařilo. Opravdu bylo hodně vlhko. Ale to zvládneme určitě příště. Špekáčky jsme tedy snědli postudenu, protože jsme už měli velký hlad. Zpět do údolí jsme sestupovali krásnou zlatou cestičkou. 12 km za námi. Déšť se spustil, až jsme nastoupili na Salaši do vyhřátého autobusu.
To nám to ale vyšlo! A na otázku „Kdo už byl na Brdu?“ nebudou odpovídat jen dva žáci, ale už je nás 10.

Sdílejte!