Alternativní zdroje energie

V úterý 23.října odpoledne  se sešli žáci osmých tříd v jídelně  základní školy, aby společně prezentovali své práce na projektu „Alternativní zdroje energie“.
Tento projekt se řadí k těm, které získaly na naší škole už jistou tradici. Hospodárné využívání různých druhů energií patří k nejaktuálnějším otázkám všude ve světě.            Prezentace se zúčastnili téměř všichni žáci a jejich projev je možno, až na malé výjimky, určitě  pochválit. Velmi pěkně byly zpracovány prezentace i na počítači. Témata byla zajímavá a zároveň poučná. Z šestnácti témat si žáci vybrali to, co je nejvíce zaujalo. Dozvěděli jsme se, co to vlastně jsou alternativní zdroje energie, kterým zdrojům říkáme obnovitelné a neobnovitelné. Jak se využívá energie slunce, vody a větru, jaderná energie, k čemu všemu slouží biomasa a ropa. Velmi zajímavý byl i pohled na energii od minulosti až do dneška. Například o žárovkách už toho víme díky projektu mnohem víc. Velmi se líbily i fotografie historických parních strojů a mlýnů.             Seznámili jsme se i s tématickou mapou ČR i Zlínského kraje. Na těchto mapách žáci přehledně vyznačili nejdůležitější elektrárny. Co je to ekologická stopa, ekologický dům? I tyto pojmy budou už osmáci, pokud dobře poslouchali, znát.              Myslím, že úterní prezentace byla přínosem a že dala žákům ucelenou odpověď na otázky, které dnes tak často slýcháme: jak co nejlépe hospodařit s vzácnou energií.

Sdílejte!