Zájezd do Francie

Naše základní škola se za pomoci cestovní agentury pana Pavla Valucha ze Zlína vydala na zájezd do Francie.
Odjížděli jsme v úterý 2. října o půl jedné. Jelo čtyřicet tři dětí z osmých a devátých tříd, dva členové pedagogického sboru a dva průvodci. Posádku autobusu tvořili dva zkušení řidiči. Jeli jsme přes Brno, Prahu a Plzeň na Rozvadov, kde jsme přejeli hranice a ocitli se tak v Německu. Následovala noční jízda přes Německo a Francii. Kolem osmé hodiny ranní jsme dorazili do hlavního města Francie – Paříže. Poté jsme absolvovali celodenní pěší prohlídku Paříže. Jako první jsme se zastavili u katedrály Notre Dame. Tam jsme se dozvěděli něco o dějinách, nafotili jsme si ji a šli směrem k pařížské radnici a tržnici Les Halles, kde jsme si mohli koupit nějaké suvenýry. Pokračovali jsme k Malému vítěznému oblouku, zahradám Tuarellies, chrámu Madeleine, na náměstí Concorde, po mostě Alexandra 3 k Invalidovně a přes Martova pole a k Eiffelově věži, kde jsme měli možnost prohlédnout si Paříž z výšky. To už byl skoro večer a my jsme odjížděli na ubytování do hotelu Formule 1. Další den byl příjezd k Atlantickému oceánu do přístavního města La Rochelle. Tady jsme navštívili mořské akvárium, prošli se po středověkých hradbách a poté jsme přejeli autobusem na ostrov Ré, kde jsme si mohli smočit nohy v Atlantiku a na nádherné široké pláži nasbírat mušle. Mokří a plní jemného písku jsme odjeli na nocleh do hotelu Formule1 v Poitiers. Čtvrtý den jsme celý strávili v parku audiovizuální techniky Futuroskopu. Tady jsme navštívili různá dynamická a trojrozměrná kina. Večer se konala světelná show promítaná na vodním „koberci“ k dvacátému výročí založení Futuroskopu. Pátý a poslední den zájezdu jsme opět přejeli do Paříže. Prošli jsme kolem Lucemburského paláce a jeho přilehlých zahrad k chrámu Pantheon a k celosvětově známé univerzitě Sorbonna. Poté následoval slavný Louvre, kde jsme se šli podívat na obraz Mony Lisy a pak pařížským metrem přejeli do čtvrti umělců na Mont Martre. Odtud jsme šli kolem slavného kabaretu Moulin Rouge k Velkému vítěznému oblouku a po nejkrásnější, nejdelší a nejširší ulici světa Champs Elyseé k tunelu Alma, kde se nešťastně zabila princezna Diana. Na závěr se konala večerní projížďka lodí po řece Seině. Noční Paříž s nasvícenou a blikající Eiffelovkou byla kouzelná. Rozloučili jsme se, udělali poslední fotky, nasedli do autobusu a zamířili jsme zpět domů. Zájezd se mi líbil a všem doporučuji si do Paříže zajet. Autor: Marek Martínek, 8. D Upravila: I. Kubíková

Sdílejte!