Exkurze na Špilberk a Mohylu míru

19. 6. 2007 vyrazili někteří žáci 8. ročníků na exkurzi do Brna a Slavkova. Nejprve navštívili krásný hrad Špilberk, který stojí ve středu města Brna. Prošli si s velmi příjemným průvodcem kasematy, které sloužily nejprve jako vojenské sídlo a skladiště a později jako vězení pro mnoho vězňů, kteří zde pracovali a často také umírali. Během 1. světové války se kasematy staly přestupní stanicí do dalších německých věznic či koncentračních táborů.Měli také možnost zhlédnout velmi pěknou výstavu hraček několika generací. Zde si řada z nich vyhrála podle své libosti v hracím koutku, který tu byl připravený pro nejmenší návštěvníky. Kdo měl chuť vyšlapal několik schodů na rozhlednu, odkud byl krásný výhled na celé okolí Brna. Posíleni obědem vyrazili do Památníku Mohyly míru, kde byly připravena multimediální expozice. Nikdo si samozřejmě nezapomněl vyzkoušet tamní výbornou akustiku sálu.Jarmila Tomešková

Sdílejte!