Kunovské léto

V letošním roce se uskutečnil již XIV. ročník Mezinárodního dětského folklorního festivalu „Kunovské léto“, v rámci kterého měla možnost i naše škola zhlédnout jedno z vystoupení. 

Uskutečnilo se v pátek 15. 6. v 10:00 ve Společensko-kulturním centru ve Starém Městě a přišli se na něj podívat žáci 6. a 7. ročníků. V programu vystoupily 3 dětské soubory.
Nejprve to byla domácí Dolinečka, která se představila pásmy „Svítání“, „Škádlení, aneb dyž se sejdú děvčice s klukama“ a tanci z Moravskoslovenských Kopanic. Následovalo krátké vystoupení plzeňského souboru Mladinka. Jejich pásma čerpají z folklorních oblastí západních a jižních Čech a okolí města Plzně. Tance jsou doprovázeny vlastní dětskou muzikou s několika zajímavými lidovými nástroji jako jsou dudy, vozembouch….. V závěru své taneční umění ukázali i hosté ze Srbska. Jde o soubor, který byl založený r. 1984 a má okolo 240 členů. Jejich repertoár se skládá z tanců všech oblastí Jugoslávie. Pro nás běžné Moraváky bylo však jejich vystoupení příliš  zdlouhavé a jednotvárné.

Sdílejte!