Kočka, gepard, ptáci, mořský koník, sloni!

Byla jednou jedna kočka a ta měla jednou pět malých koťátek, jenže ta koťata byla hrozně rozmazlená, nechtěla příst dokonce ani mňoukat, jak by správná koťata měla.
Jednou se rozhodly, že si udělají výlet do Afriky navštívit svého pradědečka geparda. A tak nasedly na slona a jely, cestou jim starý slon vyprávěl, jak si po cestě málem nachladil uši, že mu do nich nafoukal studený vítr a že nemohl tři dny chodit, protože ho bolely nohy, jak je má malinkaté  a musí dělat malé kroky a tak pořád dokola!
Až přijeli do Afriky, koťata se konečně doplazila k pradědečkovu doupěti, ale on nikde. Najednou uslyšeli řev, podívali se nahoru a uviděli pradědu, jak ho odnáší obrovský pták, běželi za ním, až doběhli k moři, až tam sup pradědu pustil. Potom se rozhodli, že si půjdou zaplavat, protože jak je známo kočky vodu milují a tak si nasadili plovací brýle a oblékli plavky a najednou potkal těhotného samečka koníka mořského, vypadal jako plankton! Ptali se ho jak je to možné, že vypadá tak, jak vypadá. Nakonec se vydali zpátky domů. Koťata už byla hodná, praděda gepard už nelétal na supovi, slona už nebolely nohy.
A zazvonil zvonec a příběhu o kočkách je konec!
                                                                                                Michaela Pfeilová, 6.c

Sdílejte!