Hrad Bouzov

Začátkem června se třeťáci vypravili na hrad Bouzov. Počasí nám přálo, a tak nám ani nevadilo brzké vstávání. Cesta autobusem byla dlouhá, ale díky některým vtipným spolužákům, dobrému jídlu a zábavným hrám v mobilu jsme to v pohodě přežili.

Uvítal nás pohádkový hrad Bouzov. Nejdříve jsme se zdrželi v podhradí, kde nás čekalo divadlo z doby husitské, zbraně a trojský kůň. Nechyběly stánky s lákavým zbožím a nakonec vytoužená prohlídka hradu.
V hodině výtvarné výchovy jsme výlet malovali a v hodině slohu o něm napsali: Ráno jsem musel vstát v 5,45. Byl jsem moc ospalý. Do školy jsem došel v 6,05. Odjížděli jsme v 6,20. V autobuse jsem se nejdříve vyspal a potom jsme si hráli na mobilu. Na Bouzov jsme dorazili v 8,20. Nejdříve jsme šli do podhradí. Tam to bylo nejlepší. Potom jsem šel na střelnici. Tam jsem střílel z kuše a z revolveru. Pěkná byla pohádka o kouzelném klobouku. V trojském dřevěném až koni to bylo dobré. Z jeho očí šlo vidět do velké dálky až na věž hradu Bouzova. Nejlepší byl rytířský turnaj, protože jsme vyhráli 3:2. Reprezentovali nás Ota a Buřita. Proti nám byli: Sádlo a Rohlík. Potom jsme šli nakupovat. Nejdříve jsem si koupil hranolky a pak jízdu na čtyřkolce. Zajímavá byla prohlídka hradu. Na hradě se mi nejvíc líbila zbrojnice. Ve zbrojnici mě nejvíc zaujal model dřevěné rozhledny. A pak jsme už vyrazili zpátky do Staráku. Vrátili jsme se v 15,15., protože jeden spolužák trpěl nevolností. Jakub Mišťúrik Přišel jsem do školy a čekal na autobus. Vyjeli jsme. Po cestě jsme se cpali jídlem a vykládali si horory. Dorazili jsme k podhradí. První jsem střílel z kuše, pak z revolveru a nakonec bylo představení. Skončilo to, byla přestávka a potom zápas rytířů. První půlka měla Otu a Buřitu a druhá Sádlo a Rohlík. Byl jsem v první půlce a vyhráli jsme 3:2. Šli jsme ke stánkům. Mamce a taťkovi jsem koupil pejska s palmou a sestřičce plyšáka. Kuba mě poprosil, abych mu podržel mikinu a hranolky, protože se chtěl svézt na čtyřkolce. Přesunuli jsme se k autobusu a dali jsme si tam batohy s nakoupenými dárky. Mezitím se Kuba proháněl na čtyřkolce. Kuba to pak schytal od paní učitelky. Začali jsme se fotit. Na hradě se mně líbila studna. Byla hluboká 43 metrů. Nebo zbrojnice, kde byla postavená věžička. Když jsme se vraceli domů, pršelo. Pak jsem si s klukama zazpíval Kabáty. Jak jsme přijeli, rozešli jsme se domů. Než jsem přišel domů, byl jsem mokrý jak myš. David Pavlica

Sdílejte!