Projekt Mosty

V rámci našeho školního projektu se již tradičně připravuje oslava Dne dětí. V pátek 1.června si kamarádi z 8.tříd společně se svou třídní učitelkou Inkou Kubíkovou ve spolupráci s paní učitelkou z 1.stupně Evou Vlasatíkovou připravili pro své spolužáky ze třetích a čtvrtých tříd sportovní zábavné odpoledne. 

Osmáci dobře připraveni a vybaveni náležitými pokyny stáli na stanovištích, povzbuzovali a hodnotili své mladší svěřence. Mezi dětmi panovala kamarádská a soutěživá nálada.
Nechyběli vítězové, gratulace, diplomy, ale především příjemné zážitky, o kterých děti napsaly:Ráno mě dovezla maminka do školy a tam už byla spousta dětí a já jsem se dozvěděl, že mám dát batoh do šatny. A jak jsme se všichni třeťáci sešli. Pak jsme hráli zápas ve vybíjené. Prohráli jsme. To je smůla! Musí se nám to příště podařit. Jak jsme dohráli, tak na nás čekaly různé soutěže. První jsme šli do tělocvičny. Tam jsem šel jako první do cviku: klik, dřep a stoj. A pak jsem lezl po tyči, moc jsem nevylezl. Tak jsem aspoň dostal body za snahu. Jako třetí jsem dělal: kotoul vpřed, vzad a svíčku. Pak hluboký předklon, to mně taky nešlo, ale 1 bod jsem získal. To je dobře. Jako čtvrté bylo chození po laně, bylo dole ne nahoře. To bych musel být „cirkusák”. Nejvíc bodů jsem dostal na dvoře za skákání přes švihadlo. Ale nejsrandovnější bylo skákání v pytli, to jsme museli skákat po dvojicích a my jsme „furt” padali. Dominik Gottwald, 3.A Ráno jsem vstal normálně v 6,45. Byl to jeden z mála dnů, kdy jsem se velmi těšil do školy. Jak jsem došel do školy, tak jsem si kopal s druhákama. Pak jak začalo vyučování, tak jsme hráli vybíjenou. Ale prohráli jsme. Potom začala olympiáda. Dostali jsme kartičky s úkolama. Já jsem začal plnit úkoly na dvoře. Nejdřív jsem šel na skok daleký, tam jsem skočil přibližně 250 cm. Pak jsem pokračoval v plnění disciplín. Nejvíc bodů jsem na dvoře jsem udělal ve skákání přes švihadlo. Za půl minuty jsem udělal 69 skoků. Potom jsem šel do tělocvičny. V tělocvičně jsem získal nejvíc bodů v klik dřep a stoj. Tam jsem získal 6 bodů. V cukrárně jsme dostali kopeček zmrzliny. Potom jsme šli pokračovat v olympiádě. Tam jsem získal nejvíc13 bodů ve srážení plechovek. Celkově jsem měl 127 bodů. Nakonec jsme porazili béčko 1:0 ve fotbale. Moc se mi to líbilo. Jakub Mišťúrik, 3.A 1. Atletická olympiádaPrvní jsme začali hrát vybíjenou s 3.B. Prohráli jsme, ale to nevadí. Pak jsme posvačili a dostali lístečky s úkoly. První byl dvůr, druhá tělocvična a třetí družina. Na dvoře se mně povedlo švihadlo. Naskákal jsem 25 bez meziskoku. V tělocvičně se mně líbil klik, dřep, skok. Zatím jsem měl 49 bodů. 2. Cukrárna Vyšli jsme do cukrárny. Tam jsem si vybral kopeček jahodové a mandarinkové zmrzliny, dva balíčky fotbalistů a jednu myš. Nejdřív jsem jí ukousl hlavu, pak tělo a nakonec ocas. Odešli jsme. 3. Veselá olympiáda V další části olympiády to bylo bezvadné. Šlo mně shazování plechovek. Na jeden pokus jsem shodil 11 plechovek. Nebo byl dobrý hod gumákem. Nakonec jsem nasbíral 79 bodů. 4. Vyhodnocení 3.A 1.místo JAKUB MIŠŤÚRIK, KATEŘINA MALINOVÁ 2.místo VOJTĚCH VÁVRA, LUCIE FRYŠTÁKOVÁ 3.místo MIROSLAV MALOTA, KRISTÝNA MITÁŠOVÁ 3.B 1.místo DAN KOPECKÝ, GÁBINA HRUŠKOVÁ 2.místo MAREK JANÍK, JANA ZVOZDOVÁ 3.místo DALIBOR SNOPEK, BÁRA MAŇÁKOVÁ David Pavlica, 3.A

Sdílejte!