Jak to vidí deváťáci?

Vážený pane místostarosto, pane řediteli, paní učitelky a páni učitelé, rodiče, spolužáci a všichni přítomní. Moc Vás tady vítám a jsem ráda, že jsme se tu všichni sešli.
Nikomu z Vás určitě nemusím připomínat, proč tady všichni sedíme. Ano, každého napadne ukončení školní docházky, to domnění Vám brát nebudu. Je to tak. Ale někdo se tu loučí také s něčím, do čeho obětoval volný čas, snahu a pečlivost. Loučíme se se svým mládím, bezstarostností, skvělými učiteli a námi milovanými prostorami školy.
Pojďme se tedy poohlídnout za těmi 4 roky. Vše to začalo v září 2003 s pomocí paní učitelky Jany Slančíkové, která nás zasvětila do všech nástrah, ale i pozitivních věcí, které nás tu čekají.
Šestá třída byla pro nás ještě malou nevinnou hrou. Krásnou hrou, kterou jsme hráli ještě jako malé děti mezi už skoro dospělými. Potom jsme se vyhoupli na další schodek, který pro nás byl už obtížnější. Nikdo už se s námi nehrál a v předmětech, které jsme v šesté třídě zvládali levou zadní, jsme hořeli.
Ale co se asi nikomu nevymaže z paměti je lyžařský kurz. Tam jsme se nejlíp poznali. Osmá třída, to už bylo jiné kafé. Začala chemie, tak nám trošičku sklaplo. Ale s naší šikovností jsme, teda většina, aspoň  trochu chemii zvládli. Devátá třída byla plná stresu, napětí a smutného uvědomění si, že jsme tady poslední rok.
Teď tu stojíme a já nechci věřit, že to končí. Každý z nás tu zažil něco, na co určitě nezapomene. Potkal nové přátele, naučil se hodně věcí, ze kterých bude v životě čerpat. A dostal ponaučení za věci, které se v životě dospělých nesluší. Proto chci tímto poděkovat všem učitelům v této škole, kteří s námi měli pevné nervy, snášeli naše nálady a tolerovali naše občasné výpadky. To ani snad slovy nejde vyjádřit, jak hodně velký dík Vám patří, protože do další etapy našeho života jste nás připravili Vy. Další obrovský dík patří našim rodičům, nejbližším, kteří nás v tomto boji podporovali a podali nám ruku, když jsme byli na úplném dnu.
Doufám, že Vás naše díky potěší a zahřeje tak, jako nás Vaše obětavost a láska.
                                               Dominika Hermanová, 9.D

Sdílejte!