Byli jsme u toho

V pondělí 28. 5. vyrazili žáci 8. E na 47. ročník filmového festivalu pro děti a mládež do Zlína. Ve středu je vystřídali vybraní žáci 8. a 9. ročníku navštěvující mediální výchovu.  Na závěr festivalu zavítali do Zlína ještě žáci 7. C.

O tom, co všechno jsme měli možnost na festivalu vidět a čeho jsme se zúčastnili, přinášíme krátkou reportáž. 
ZOO Lešná
Zoologickou zahradu ve Zlíně navštívili nejen žáci 7. C, 8. E, ale i 6. A a 6. C.
Nedávno zde byla vytvořena nová expozice amazonského pralesa. Její skleník je viditelný už při příjezdu autobusem. V tomto velkém pralese se nachází typické tropické rostliny a zvířata, jako jsou krokodýli, želvy, pavouci a další. Pokud se do ní odvážíte vejít, počítejte s patřičnými tropickými teplotami. Jinak je v ZOO k vidění mnoho zvířat, nejvíce se nám líbila mláďata šimpanze, žirafy, slona. Kdo měl chuť a při sobě 25 Kč, mohl se po areálu zoologické zahrady projet motorovým vláčkem.
V pátek 1. 6. zoologickou zahradu navštívilo i několik známých osobností: Markéta Hrubešová, Mário Kubec, herec Jan Čenský, modelka Simona Krainová. Poslední dva jmenovaní se stali kmotry papouška, který dostal jméno Emanuel. Toto jméno mu dala Simona Krainová. Uvedla, že je to jedno z jejích nejoblíbenějších jmen. Po celé odpoledne zde probíhal program, kde se zpívalo, soutěžilo, kreslilo na chodník. Krásnou atmosféru dotvářely pohádkové postavičky Křemílka a Vochomůrky.
 
Den s Českou televizí
V úterý 29. 5. se 8. E zúčastnila odpoledne s Českou televizí, kde pro ně byly připraveny nejrůznější atrakce jako skákací hrad, železná koule, turnaj ve vybíjené, koncert v beat boxu, autogramiáda osobností.
Žízeň a hlad mohli zahnat zdarma míchanými nápoji a palačinkami.
  
Adrenalinový den s rádiem Zlín
Ve čtvrtek připravilo rádio Zlín pro děti v areálu na Vršavě sportovní den. Hned u vstupu do areálu všechny zaujala jízda na čtyřkolkách a jeřáb, odkud se skákal  bunge jumping. Obě atrakce však byly určeny pouze účastníkům starším 15 let, proto všichni žáci 7. C nesli tuto skutečnost velmi smutně. Přesto si to vynahradili na lanové dráze, horolezecké stěně, zastříleli si z luku a vzduchovky. Mohli také spatřit mladé káně. Nakonec si odnesli spoustu balónků a upomínkových předmětů.
 
Návštěva rádia Zlín
Ve středu se měli žáci možnost projít po prknech rádia Zlín. Jeden z redaktorů nám vysvětlil celý systém fungování rádia a to jak ve dne, tak v noci. Ukázal nám i vysílací prostory a to přímo za provozu. Podívali jsme se také na prostory, odkud vysílá regionální televizní zpravodajství. To totiž sídlí v nejvyšším patře této budovy. Rádio Zlín se nachází na jednom ze zlínských vrchů, odkud byl krásný výhled na celé okolí Zlína.
 
Animace na skle
Abychom se zapojili aktivně do činností probíhajících na filmovém festivale, zúčastnili jsme se tvorby animace na skle nizozemského režiséra Gerrika van Dijka.
Úkolem všech přítomných bylo kreslení velkého obrazu na papír připravený na skle. Kresbu začal samotný režisér, postupně se přidávali i ostatní přítomní. Naši žáci byli v této činnosti velmi kreativní a aktivní. Veškerou činnost natáčela kamera. Celá práce probíhala přibližně 1 hodinu. Poté byl z této tvorby sestříhán krátký film, který měli všichni možnost zhlédnout.
 
Koho a co jsme ještě viděli?
Pavla Nového, který se s námi i vyfotil.
Výstavu obrazů Karla Gotta, která byla umístěna na zlínské radnici.
Od řady významných osobností jsme získali také autogramy, které byly věnovány naší základní škole.
 
Jaké filmy jsme měli možnost zhlédnout?Happy FeedZlodějíčekDěti odvedleSpláchnutejOnni von Sepanen

Sdílejte!