Den dětí 2007

Žáci prvních a druhých ročníků oslavili svůj svátek v pátek 1. června ve středisku volného času Klubko ve Starém Městě.

Oslavu Dne dětí pro nás připravily pracovnice již zmíněného střediska. Celý prostor se proměnil ve strašidelnou zahradu se strašidly. Podmínkou vstupu do této zahrady byl otisk libovolného prstu dětí na bránu zahrady. Černokněžnice dětem potom namalovala znak na obličej a soutěžení se strašidly mohlo začít. U pavouka křižáka děti opatrně přecházely po laně a za splněný úkol jim na obličeji přibyl druhý barevný znak. Bílá paní připravila pro děti další úkol a tím byla výroba papírového strašidýlka. Čarodějnice dala dětem do ruky koště, kterým měly mést míč slalomovitě mezi kuželi. U dalšího strašidla děti skákaly v pytlích a také házely šišky z borovice do připravených kotlíků. I zde byly děti za splněné úkoly pomalovány. Závěrečný úkol byl snadný. Děti měly zasáhnout upíra stříkačkou naplněnou červenou obarvenou vodou. Po splnění všech úkolů si děti vybíraly odměny z bohaté tomboly. Řádně nám vyhládlo a tak jsme si ke svačině opékali špekáčky. Na blízkém hřišti jsme se trochu vyřádili na průlezkách a vrátili jsme se ke škole. Svůj svátek si děti patřičně užily!

Sdílejte!