Zámek Milotice a ZOO Hodonín

Žáci prvních ročníků se v úterý 29. května 2007 zúčastnili školního výletu. Ráno nás nemile překvapilo chladné a oblačné počasí, ale přesto jsme se vydali na cestu.
Nejdříve jsme si prohlédli zámek v Miloticích i s přilehlou zahradou. Velmi milé a usměvavé průvodkyně dětem poutavě vyprávěly o životě na zámku a provedly nás všemi překrásně zařízenými pokoji. V tanečním sále dětem dokonce zahrály dvě skladby na klavír, aby děti zjistily, jaká je v sále nádherná akustika. Potom jsme se prošli zahradou, posvačili jsme a pozdravili se s pávy. Znovu jsme nastoupili do autobusu a pokračovali v naší cestě. V Hodoníně jsme navštívili zoologickou zahradu. Také zde nás prováděla velmi sympatická průvodkyně, která dětem vyprávěla o životě zdejších zvířat. Znaveni prohlídkou zvířat jsme museli před zpáteční cestou načerpat síly v dětském koutku. Zde si děti také nakoupily suvenýry. Počasí se umoudřilo a v zoologické zahradě nám dokonce svítilo sluníčko. Po velmi náročném dnu nás čekala cesta zpět domů. Své zážitky z výletu děti potom v hodině výtvarné výchovy nakreslily a také napsaly své krátké postřehy:Mně se líbil nejvíc tukan a ara vojenský a ještě šimpanz a žralok.
Jan Marčík, I.BByl jsem na výletě a koupil jsem si sliz a jojo. Moc se mi líbil šimpanz a had.
Dominik Stašek, I.BLíbilo se mně, jak sebou bouchal šimpanz o sklo a líbila se mi i užovka.
Eliška Gabrielová, I.B

Sdílejte!