Den dětí s Jumping drums

Dne 1. června se žáci zúčastnili již podruhé výchovného koncertu „pod taktovkou“ vynikající české skupiny Jumping drums. Na tuto akci se žáci těšili již několik měsíců dopředu a nebyli určitě zklamáni.
Vedoucí skupiny Ivo naše žáky (samozřejmě i nás učitele) nadchnul a nejen on. Ve skupině s ním vystupovali i další hudebníci-bubeníci, dokonce zde nechybělo ani zastoupení z řad žen.
Jumping drums nám představili africké bubny a dokonce si žáci na tyto nástroje mohli i zahrát, což se jim líbilo a tuto nabídku velmi rádi přijali.
Atmosféra byla úžasná. Žáci s učiteli vychutnávali každičký tón, který se linul (někdy spíše bouřil) z bubnů sálem. Mnoho z nás chtělo vběhnout na pódium, ale nezbylo nám nakonec nic jiného než to, že jsme si v tichosti podupávali na místě.
Ve tvářích žáků, ale i nás dospělých byl vidět pocit radosti a štěstí, ale když se blížil konec, tak se výraz ve tváři mnohým změnil… Smutek? Tak to je slabé slovo! Není se co divit. Každý, kdo byl na této akci, tak má zážitek na celý život, za to ručím.
Koncert bubenické skupiny pokračoval večer na Masarykově náměstí a  sešlo se nás tam hodně, poznávala jsem mnoho z těch, kteří se ráno zúčastnili výchovného koncertu, ale nyní je doprovázeli už i rodiče, přátelé…
Co závěrem? Študákova duše žije a i dnes lze žáky nadchnout jen prostinkou věcí jakou je hudba.
Jarmila Šťastná

Sdílejte!