Atletické závody Pohár rozhlasu

V pátek 1.června se vybraní žáci naší školy zúčastnili atletických závodů v Uherském Brodě.
Do soutěže se zapojila družstva mladších žáků, mladších žaček a starších žaček. Družstvo starších žáků se bohužel k absenci klíčových sportovců (školní výlety, zranění) nedalo dohromady. Dopoledne se zapojilo do soutěže družstvo starších žaček, které oslabené o stěžejní závodnice (Hubáčková, Petruchová, Horčicová, Slováčková), se statečně probíjelo disciplínami 60 m, 800 m, dálka, výška, vrh koulí. Všechny výkony však zůstaly na průměrných hodnotách a tomu také odpovídalo umístění ve spodní polovině tabulky. Větší naděje se vkládaly do družstva mladších žaček. Již výkony v první disciplíně běhu na 60 m, kde holky obsadily v rozbězích dvě druhá místa, naznačovaly dobré celkové umístění. Ve skoku do výšky jsme měli vítězku celé diciplíny Kateřinu Blažkovou, která výkonem 140 cm obsadila první místo. Velké zklamání však přinesl skok daleký, ve kterém naše holky nedosáhly ani na své školské výkony a zařadily se na spodní místo tabulky. V hodu míčkem kolem 40 m si děvčata opět trochu polepšila, ale ve štafetovém běhu jim nešťasně spadl štafetový kolík a to znamenalo vyloučení naší štafety a velkou bodovou ztrátu. Ani závěrečný vytrvalostní běh, ve kterém dívky obsazovaly místa v první polovině pelotonu, nic nezměnil na tom, že ani v této kategorii na stupně vítězů nedosáhly. Družstvo mladších chlapců, složené jenom ze žáků šestého ročníku, se na atletických závodech seznamovalo s prostředím a organizací. Velké výsledky se od nich neočekávaly, ale přesto stojí za pochvalu výkon Dalibora Hastíka ve skoku dalekém 4,60 m, kterým si zajistil druhé místo v disciplíně. Chtěl bych poděkovat všem účastníkům atletických závodů, kteří v rámci Dne dětí našli chuť sportovat a i za cenu pozdního příjezdu domů byli s akcí velmi spokojeni.Družstvo mladších žákyň: Kateřina Blažková, Tereza Malíková, Veronika Cahlová, Zuzana Bednářová, Lucka 7.A, Nela Červenková, Anna Kuncová, Adriana NavrátilováDružstvo mladších žáků: David Vojtěšek, Dominik Hříbek, Květoš Honig, Jan Jež, Vaculík Lukáš, David Kellner, Dalibor Hastík, David MajíčekDružstvo starších žákyň: Jitka Exelová, Tereza Seménková, Petra Říhová, Beáta Janošková, Romana Farská, Andrea Bílková, Barbora Němečková, Adéla Zichová

Sdílejte!