Bambiriáda 2007

V pátek odpoledne jsme se někteří už po 4., jiní až po 6. vyučovací hodině odebrali do Uherského Hradiště, kde se konala Bambiriáda.
Holky chytily stánek, který měl sice výhodu v tom, že byl přímo uprostřed dění, ale na druhou stranu zase na něj sluníčko svítilo až moc. Což v této době, kdy je předčasné léto a horka jsou k nevydržení, nebylo nic příjemného.Ale jinak to bylo zajímavé odpoledne. Střídali jsme se na stánku asi po půl hodině, aby měl také každý z nás čas projít si místa, která ho zajímala. Ukazovali tam třeba výcvik policejního psa, hasiči nám dovolili vyzkoušet si, že trefit nějaký cíl hadicí taky není nic jednoduchého…Na našem stánku jsme pro každého měli úkol přiměřený jeho zdatnosti. Mohli si třeba zkusit, jak funguje odstředivá síla, poskládat si nějaké hlavolamy a taky jsme předvedli pokus se sodou a octem, jak nafukují balónek, který paní učitelka už tentokrát měla přichystaný.  (V Praze nám chyběl ten ocet). Po splnění úkolů jsme do lístku s číslem stanoviště 6 napsali AMD a pěkně jsme se se všemi rozloučili. Asi v pět hodin jsme začali balit. Pak jsme se vydali na cestu domů, někteří mírně sežehnutí od sluníčka. Monika Mezulianíková, 8.D

Sdílejte!