Den muzeí 2007

Středa: Odpoledne kolem půl jedenácté jsme se všichni jeden po druhém scházeli na vlakovém nádraží ve Starém Městě. Po několika málo minutách jsme se zde sešli všichni:
Kuba, Lukáš, Monika, Alena, Verča, Marek, Tomáš, a nakonec Já. Paní učitelka tam byla mezi prvníma. Vlak nám jel 10:48 z druhého nástupiště směrem na Přerov. Nasedli jsme do vlaku a uslyšeli pískot a hlas strojvedoucího ,,JEDÉÉÉM‘‘ a vlak se rozjel. Ve vlaku se nestalo nic zajímavého, tak se jelo dál: Otrokovice, Hulín, Přerov, Olomouc,… až jsme dojeli do Prahy na Hlavní nádraží. Odtud jsme odjeli do muzea, abychom si tam nechali naše věci, které tam budeme předvádět. Vedoucí nám řekli, kde budeme bydlet po dobu pobytu v Praze. Bydleli jsme na vysokoškolské koleji Hvězda na Petřinách. Byla to klasická kolej, kde na jednom patře byla dvě oddělená sociální zařízení – jedno pro ženy a druhé pro muže. Mezitím co jsme se ubytovávali, tak ostatní se zde teprve rozkoukávali a prohlíželi celou kolej. Odpoledne jsme se šli jen tak projít a šli jsme také do 3D kina, kde jsme zhlédli film Život v moři. Po kině jsme se chtěli podívat na noční Prahu. Po několika málo metrech jsme usoudili, že to nebyl nejlepší nápad, protože nám začali vypovídat naše dolní končetiny neboli nohy a tak jsme si počkali na tramvaj a jeli na kolej. A tam jsme vytuhli jako malí. Čtvrtek: Ráno jsme se probudili a šli jsme si do automatu na kávu a čaj. Kolem půl osmé jsme jeli do muzea, abychom si to tam stihli ještě před začátkem nachystat. Všechny věci jsme si připravili a nachystali, jenže nastala první chyba – nemáme ocet. A tak paní učitelka musela rychle do obchodu nějaký koupit, než začne oficiální zahájení. Ale jo, paní učitelka to stihla včas. A ještě byl čas na test, jestli vše funguje. Po několika málo minutách nastal proslov prezidenta AMD ČR a ředitelky muzea. Po proslovu byl Den muzeí oficiálně zahájen. Nastal největší příval návštěvníků, ale ne na dlouho. Po dvou hodinách tam nebyl nikdo, tak jsme začali pomalinku balit a uvolňovat místo dalšímu klubu. Po odchodu na kolej jsme si zašli na oběd do nedaleké hospůdky. Po obědě jsme nasedli na autobus a jeli se podívat na Ruzyni na letiště, abychom alespoň mohli vidět letadla jak přistávají a odlétají. Na závěr dnešního dne jsme se jeli podívat do jednoho vcelku velkého knihkupectví a tam jsme zůstali asi tak cca 2 hodiny. Měli jsme velký hlad a tak jsme si zašli do McDonald’s na večeři. Po návratu na kolej jsme si zašli na stolní fotbálek do hospůdky. Po fotbálku jsme šli za kámoškama z Litovle na jejich pokoj pokecat, než nás tam našla jejich paní učitelka. Jak jsme odcházeli z jejich pokoje, tak nás uviděla naše paní učitelka a my si se Štulou mysleli, že nám bude brblat, že jsme tam byli, ale nakonec z toho nic nebylo a my šli spát.Pátek: Po ne moc příjemné noci (Štulovi spadla z poschoďovky peřina a on letěl za ní) jsme se vzbudili a začali balit, uklízet a chystat se na odchod do Betlémské kaple, kde kázal a žil mistr Jan Hus. Po návštěvě kaple jsme zašli do lapidária, kde byla expozice ČVUT a zde jsme zhlédli dokument o historii ČVUT. No a pak už jsme se vydali na Hlavní nádraží, kde jsme čekali na vlak, který nám měl jet ve 14:55 a jel až 15:10, což  je sice malé zpoždění, ale přece jen je. Asi po třech hodinách jízdy jsme se ničeho nic zastavili za Mohelnicí a nikdo nevěděl, co se děje. Jedna paní nám ale vysvětlila, že je tady poškozená trať, takže tam byla jen jedna kolej a museli jsme pouštět Pendolino, které jelo do Prahy. Nakonec jsme se domů vrátili se 70 minutovým zpožděním všichni živí a zdraví, včetně mě.         Ondřej Trňák,  8.C
 

Sdílejte!