Divadlo Zlín – Cesta do Ameriky

Byli jsme v divadle na představení CESTA DO AMERIKY LODÍ I ARTÉSKOU STUDNÍ ANEB PEČENÍ HOLUBITohle divadlo se vskutku vydařilo. Bylo nejlepší ze všech čtyř. Pojednávalo o obyvatelích jedné vesnice, kteří chtěli jet do Ameriky za lepším. Problém byl v tom, že jedna skupina – vedená židem Morálesem – holdovala plavbě  lodí a druhá – vedená místním velkostatkářem – preferovala cestu artéskou studní. Učitelova milá a hospodyně statkáře je se snažily od tohoto odradit, ale bezúspěšně, ale aspoň jim jako průvodce a ochranu získaly lesní vílu s magickou flétnou a skřítka s neméně kouzelnou trubkou. Obě skupiny se vsadily, kdo bude v Americe dřív, kdo se nejdřív dostane na kopec Hollywood, kde se točí dobré pivo.
Zatímco „lodní skupina“ po dlouhém boji se syrečky a mořskou nemocí nakonec dorazí do Ameriky, kde otročí na farmě, druhá skupina se nějak uhne ze směru a skončí v Africe. Tam se setkají s domorodci. Ani v Americe, ani v Africe to není, co očekávali, a tak se nakonec všichni vrátí domů, statkář dokonce se svým v Africe nalezeným synem. A doma si všichni vzájemně potvrdí, že VŠUDE DOBŘE – DOMA NEJLÉPE.
Jakub Čumíček, 8.c

Sdílejte!