Svátek matek ve 2.B

Žáci 2.B připravili pro maminky na Svátek matek divadelní představení. Protože herců bylo hodně, divadelních rolí málo a vše se komplikovalo velikou nemocností, byly určeny dvě divadelní skupiny, které mohly alternovat za případné absentéry.

Jak se později ukázalo, text byl natolik jednoduchý, že brzy mohli nahradit všichni všechny a také o to usilovali. Hra Zvířátka a loupežníci byla nacvičena, na Den matek pozvány nejen všechny maminky, ale i tatínci, babičky, sestry a další příbuzní. Samozřejmě bylo nutno vystoupení prověřit generální zkouškou. Kus byl prověřen 4x, a to v 1.A,B,C a ve 2.A. Hlavní problém však nastal 10.5. odpoledne: jak prezentovat obě herecké skupiny, když každý se chtěl ukázat svým příbuzným! Řešení se našlo. Na zahájení setkání zahrála skupina č.1, po projednání všech důležitých záležitostí pak skupina č.2. Po tomto řešení problému už mohli odrecitovat text i všichni dospělí. Je nutné pochválit herecké výkony zvířátek i loupežníků a je docela možné, že se s některými jmény setkáme za 15 let v programech Národního divadla.

Sdílejte!