Sběr papíru na 1.stupni ZŠ

V úterý 24.dubna proběhl na dvoře 1.stupně sběr papíru.Vše probíhalo podle plánu. Už před 7 hodinou ranní až do odpoledních hodin sváželi na kárkách a osobními auty děti a rodiče velké množství papíru. Dalo se to čekat. Děti byly náležitě informované třídními učiteli, jak důležité je sbírat papír do sběrných surovin. Však třídíme odpad i ve škole. A nakonec ty nejlepší čekal obrovský dort a velká pochvala. Sečtením množství papíru v jednotlivých třídách ještě ale nebylo vyhráno. Připočítali jsme také slíbený sběr z podzimu, a tak se pořadí tříd zajímavě promíchalo. Nažhavené čvrťáky a páťáky trumfli ti nejmenší. Ze 12 tříd se podařilo probojovat na 3.místo 4.B., druhou příčku získala 1.C a sladký dort si určitě zasloužila 1.A. Celkem se nám podařilo nasbírat 24 834 kg papíru. Sběr je součástí ekologické výchovy a finančně pomáhá naší škole pokrýt některé aktivity. Chtěli bychom také přispět výtěžkem ze sběrů na nové lavičky na školním dvoře naší školy.

Sdílejte!