Den Země – 1. ročníky

První ročníky naší školy se v pátek 20. dubna 2007 zúčastnily akce Den Země…
Den Země oslavily první ročníky v pátek 20. dubna 2007 návštěvou školního statku ve Starém Městě. Zde si žáci prohlédli zvířata, která na statku chovají. Seznámili se s prostředím, ve kterém zvířata žijí a také se dozvěděli mnoho zajímavostí ze života zvířat.  Hodnocení akce pohledem dětí:
Byli jsme na statku a viděla jsem tam koně. Ve chlévě jsme viděli prasátka a měla veselo, protože se jim narodilo deset selátek. Na statku se mi líbilo, protože tam bylo hodně zvířátek. Už se těším, až tam půjdeme zase. Denisa Šmídová 1.ANa statku jsme viděli krávy a jalovice, telata, seník plný sena. Byly tam ovce Sufolt a Merino. Dál jsme viděli hříbě a koně. Dva koně se jmenovali Oskareta a Felix. U prasat bylo veselo, protože se dnes narodilo deset selat. Značení telat: červené uši – býčci, žluté uši – jalovice. Nakonec jsme viděli starodávné stroje.Tomáš Slováček 1.A

Sdílejte!