Den Země

Den Země na II. stupni naší školy proběhl v úterý 24. dubna.Žáci 6. tříd absolvovali exkurzi do firmy Kovosteel, která se zabývá recyklací odpadů. Zde se podívali do provozu, vyslechli výklad a zasoutěžili si. Žáci sedmých tříd po konzultaci s Městským úřadem ve Starém Městě přispěli ke zkrásnění životního prostředí města a okolí naší školy sběrem odpadků. Za tuto obětavou činnost jim mnohokrát děkujeme, poněvadž nasbíraného odpadu bylo opravdu moc. 7.D pomáhala s výsadbou stromků a pomáhala tak usilovně, že získala oficiální poděkování radnice. Osmé třídy prošly v rámci Dne Země trasu Bunč – Brdo – Salaš v  Chřibech. Počasí bylo nádherné a zážitků spousty. Pro žáky devátých ročníků je na závěr školního roku připraven shrnující poznávací test, ve kterém prokáží své vědomosti z oblasti ochrany životního prostředí.

Sdílejte!