Můj zlozvyk při čtení

U knih trávím hodně svého času, a tak mám vsugerovaných spoustu zlozvyků. Obzvlášť u zajímavých detektivek, které jsou napínavé až do samého konce.
Mezi mé nejhorší zlozvyky patří ohýbání rožků stránek, při kterém knihu hodně zničím. Ke čtení potřebuji hlavně klid, a tak vždycky zalezu do útulného pelíšku, vypnu televizi a udělám si pohodu.
Ale to nejsou všechny mé zlozvyky…
T.Č.,9.E
Čtení patří od posledních letních prázdnin k mému nejoblíbenějšímu koníčku. Od té doby jsem stačila už přečíst přes čtyřicet knih a u každé mívám jiný zlozvyk. Ze začátku jsem vždy nevydržela a v půlce knihy jsem si musela nejdřív přečíst konec a pak teprve jsem mohla číst dál. Teď už se ale snažím vydržet. Při čtení musím mít klid, který najdu ve svém pokoji. Také musím mít pohodlí, takže čtu zásadně v křesle s nohama na radiátoru nebo na posteli. Při čtení si také hraji s papírkem, kterým zakládám knihu, takže papírek musím často měnit.
Dívka z 9.EMyslím si, že většina lidí nerada čte v autě, protože se jim dělá špatně. Ale já snad jinak číst neumím. Pokaždé když někam jedeme, beru si knížku a celou cestu strávím čtením. A kvůli tomuto zlozvyku se dokonce i doma musím při čtení houpat na židli, protože se mi tak čte líp než vsedě u stolu. Někdy se houpu, i když se učím na test nebo dělám úkoly. Je to zlozvyk, ale to nevadí.
M.H.,9.EMůj zlozvyk se projeví již při otevření knihy, protože místo toho, abych začala první kapitolou, začnu číst tu poslední, abych se dozvěděla, jak to vlastně dopadne. A to se někdy nevyplácí, protože když už vím rozuzlení detektivky, přestává to pro mne být napínavá kniha.Za mé zlozvyky při čtení může má zvědavost. Když poprvé otevřu knihu, nejprve ji prolistuji a potom si přečtu vzadu v rejstříku nadpisy kapitol. A pak už můžu začít číst pěkně od začátku.
Po dvou kapitolách už vím zápletku a znám taky hlavní hrdiny. A tady mě zase přemůže má zvědavost. Otevřu knihu na poslední kapitole a přečtu si ji. Tyhle mé zlozvyky mě připravují o dobrodružství, které spisovatel pracně vložil do svého díla. I tak se mně většinou kniha líbí a ráda se k ní vracím.
V.J.,9.DPři napínavém ději, kdy vrah přichází do domu nebo při rozuzlení zápletky, se skoro vždy přistihnu s nehtama v puse. Skoro nejdelší a přečnívající část ruky je během chvilky tou nejkratší. Můj žaludek ani není moc rád, ale myslím, že už se s tím smířil. A proto se snažím číst méně napínavé knížky.Mých zájmů je víc než jen jeden. To záleží na tom, co zrovna čtu. Když čtu něco napínavého, tak u sebe musím mít vždy něco na zub, abych to vydržela a neotočila stránku dřív, než dočtu. Taky se většinou uvelebím někam do kouta., abych měla klid, pohodlí a mohla se vcítit do hlavních postav knihy. Další z nich je, že ráda čtu večer jenom při lampičce. To mně ale všichni říkají, že si zkazím oči. Tak ať, ale večer je všechno jiné než ve dne. Tak schválně, zkuste se začíst do knížky večer a uvidíte, že nic se neděje, bude ráno.
Dívka z 9.EZlozvyků je hodně. Jeden ze zlozvyků je kousání nehtů. Většinou zjistím, že nemám žádné nehty, když dočtu zajímavý román. Mezi druhý zlozvyk patří jídlo. Dopadne to většinou katastrofálně, protože knížka je celá zadrobená a špinavá. Některé romány mě pohltí do děje a v tom případě knížka zůstane suchá.
H.K. 9.E

Sdílejte!