Můj vysněný pedagog

Mou vysněnou učitelkou je mladá hezká štíhlá dívka.Měla by mít delší vlasy a větší poprsí a moderně se oblékala. Mohla by mít hnědé oči, hladké rty a smysl pro humor. Vykládala by víc o ní a o nás než o učení. A měla by nás ráda, hlavně mě!! Po škole by s námi chodila ven, třeba hrát fotbal. Kdyby někdo napsal špatně test, mile by se na něj usmála, dala mu pusinku na čelíčko a dostal bych opravný test. Tak taková učitelka by se mi líbila. Doufám, že ji budu někdy mít.
Patrik Piluša, 7.DV představách každého žáka, který přijde poprvé do školy, se objeví určitá myšlenka, jaké bude mít spolužáky nebo učitele. Můj vysněný učitel by měl mít jméno, které nevyvolá posměch, ale nesmí být ani složité. Měl by v sobě mít přirozenou autoritu, kterou si nevytvoří naším strachem z něj, ale inteligencí a jistým porozuměním. Jeho věk by měl splňovat nějaké podmínky. Neměl by to být úplný začátečník, ale také ne důchodce. Taky postavu by měl mít střední, s milou usměvavou tváří, naslouchajícíma ušima a vždy rozzářenýma očima. Zkrátka učitel jak má být.
Jiří Juřena, 7. D

Sdílejte!