Čtete?

Karolína – Stručný životopis šestnáctileté (Iva Procházková)Karolína Rubešová je šestnáctiletá studentka divadelní konzervatoře. Píše svůj stručný životopis.
Je o šestnáctileté dívce, která se, když jí je čtrnáct, bezhlavě zamiluje do středoškoláka jménem Lev, kvůli kterému spadne z věže ranovského kostela.
Ranov je malá vesnička poblíž Brodu. Ve škole Karolína chodí do divadelního kroužku pana učitele Pavla Karase. Když spadne z věže a zlomí si kotník a  bércovou kost, do nemocnice ji přijde navštívit Lev, který ji k výstupu na věž přemluvil. Chodí ji navštěvovat nejlepší kamarádka Petra (které říká, kvůli barvě očí, Karamela).
Karolína odjede na dva měsíce do ozdravovny na Vysočině. Lev ji zde tajně navštíví a stráví noc v jejím pokoji, kde ho ráno našla zdravotní sestra. Je z toho velký průšvih a Karolínu odvezou k její babičce do Prahy.
Tady stráví nějakou dobu a nakonec přestane kulhat.
Babička ji vezme ke své známé profesorce baletu. Balet je Karolíninou životní láskou. Dozví se, že nemá šanci být nejlepší a s tancováním přestane. Vrací se domů. Rodiče ji zakážou se se Lvem stýkat. I přes zákaz rodičů se Karolína vypraví do kulturního domu, kde zkouší jeho kapela. Lev ji odveze domů. Po cestě se pohádají a Karolína spolyká prášky. Později si uvědomí, že to byla chyba, a všechny prášky vyzvrací.
Poté, co se neúspěšně pokusí o studium na gymnáziu, se rozhodne pro divadelní dráhu. Lev se odstěhuje dob Kanady a pošle Karolíně jen pár pohlednic. Dva roky poté jí Lev pošle krátký dopis, ve kterém jí oznamuje že, přijede a prosí ji o schůzku.Kateřina Chlupová 8.D

Sdílejte!