Jaký je ten vodník?

Zelený jako brčál sedí vodník  pod mostem.Kouří dýmku, ruku má v kapse a věnuje se blbostem. Kolem něj teče řeka. Sedí na stoličce a pozoruje most. Ten most nad ním je starobylý. Vodník má vlasy žluté jako obilí a ten fráček zelený je mokrý, velmi mokrý. Starý vodník zelený je hodný,velmi hodný. Dušičky sbírá ve vodním království, ovšem jen když nějaký člověk dělá pitomosti. Nos má jako okurku rozseknutou na půlku. Fajfka mu dýmí. Boty má červené, oči vykulené a čapka, kšiltovka – ta se na něj nehodí.
Tomáš Holešovský, 6.cMá bílé oči a zelené vlasy. Taky si dává „do nosu“ vodní dýmku. Nos má jak kanón. Boty jako baletka. Sedí na pěkně shnilé židli. Jeho frak je tak mokrý jak voda v kohoutku a kape z něho jak z vodopádu. A břicho? O tom ani nemluvím – v tom má zhruba 15 knedlíků. Jednu ruku má uříznutou a tou druhou si drží vodní dýmku. Na hlavě má kšiltovku se znakem Nike. Sedí pod mostem a jak lidi chodí, tak na ně sype samý prach. Je to prostě vodník Franta z Yalubí..
Matěj Hejda, 6.c

Sdílejte!