Sršní hnízdo

Letos na dovolené v Krkonoších byli kousek od nás v topolu sršni.
Nejhorší to bylo, když byl večer a my jsme svítili. Sršni se lepili přímo na sklo. Jednou byli rodiče na balkoně a hráli karty. Sršni je zpozorovali a začali létat kolem nich. Slétali do pití a sedali na stůl. Nejvíc jich bylo kolem venkovního světla a na okně. Ale taťka se nenechal. Vzal noviny a začal je jednoho po druhém likvidovat. Jeden sršeň se dostal oknem do chaty a poletoval v pokoji.
Taťka přišel včas, ale sršeň se bránil žihadlem. Taťka ho práskl novinami a sršeň spadl na zem. Mamka rychle přiběhla a zašlápla ho. Ale sršňovi se oddělilo žihadlo a zůstalo ležet na podlaze. Brácha chodil bosky, hrozilo tedy nebezpečí dodatečného píchnutí žihadlem. Maminka ovšem byla bystrá a  žihadla si všimla a odstranila jej.
Sršni se už neukázali a my jsme měli klidný zbytek dovolené.
David Trucla, 8.e

Sdílejte!