Bitva u Little Big Hornu

Motto: „Teprve až pokácíte poslední  strom, otrávíte poslední řeku, až ulovíte poslední rybu, přijdete na to, že se peníze nedají jíst.“
                                                            Indiánský kmen Cree
„Tam kde leží Little Big Horn… ( 25.6.1886). Je pátek 10.11.2006, hodina zeměpisu 7.A. Třídou se nese známá písnička  o největší bitvě indiánů za jejich práva… Prezident Grant nabízí indiánům dohodu, kterou Rudý oblak  nemůže akceptovat. I další jednání ztroskotají….Začíná se odvíjet příběh, jehož hlavním hrdinou je Dakotský náčelník  Tatanka Yonka (Sedící býk) a generál Georg Armstrong Custer. Americká armáda byla poražena… Indiáni se i přes velké vítězství neubránili odsunu do rezervací…A co říkají spolutvůrci zeměpisného projektu? – bavilo nás to, byla  to dobrá zábava…- poznali jsme historii Ameriky….- zalíbilo se mi velení…                                                       Jarmila Králová,vyuč.zeměpisu 

Sdílejte!