První pomoc

Dne 6. a 7.12.2006 se staly třídy 4.A a 4.B účastníky projektu První pomoci. Celá akce se konala na pozvání Střední zdravotnické školy v Uh. Hradišti.Několik ukázek z žákovských prací: Ve čtvrtek 7. 12. 2006 jsme šli s naší třídou na Střední zdravotnickou školu do Uherského Hradiště. Studenti 3. ročníku nás zde učili základy první pomoci. Jako první si pro nás připravili dvě scénky. Jedna byla o tom, co máme dělat při zasažení elektrickým proudem a ta druhá byla o srážce cyklisty a turisty. Potom nás rozdělili do čtyř skupin a zkoušeli jsme si masáž srdce, dýchání z úst do úst a ošetření různých ran. Velice se mi to líbilo. Tereza Mořická 4.BDne 7. 12. 2006 jsme se šli podívat na Střední zdravotnickou školu v Uh. Hradišti. Šikovní studenti 3. ročníku nás naučili, jak postupovat při poskytování první pomoci. Zkoušeli jsme nafukovat balónky, foukat do pingpongových míčků a různé zajímavé věci. Potom nás naučili masáž srdce u dospělých i u miminek. Všechno jsme si vyzkoušeli na figurínách. Bylo to krásně připravené. Strašně moc se mi to líbilo. Nakonec jsme dostali výborný dort. Odešla jsem spokojená. Ivana Burdová 4.B Dne 7. 12. 2006, ve čtvrtek, jsme šli na Střední zdravotnickou školu do Uh. Hradiště. Uvítali nás tam žáci 3. ročníku. Potom jsme si sedli na židličky. Uviděli jsme scénky: se žehličkou, nehodu cyklisty a chodce a rvačku dvou kluků. Rozdělili jsme se do čtyř skupinek. Začali jsme se učit sami na figurínách masáž srdce a dýchání z úst do úst. Moc se mi to líbilo, protože se nám tyto znalosti můžou někdy hodit. Sabina Slováková 4.B

Sdílejte!