Laboratorní práce číslo 1.

Jak zničit Zemi?
Pomůcky: továrny, dálnice, milion aut i víc, ropné stroje, elektrárny, chemická hnojiva a nesmíme zapomenout na lidi. Asi tak 2 – 3 miliony.

Příprava: Necháme lidi působit. Počkáme , až vyvolají reakci množení a stavění.Návod: Rozmnožené lidi rozmístíme skoro do všech koutů světa. Tam, kde je ropa, začneme těžit. Továrny postavíme tam, kde je nejvíce místa, a to jsou pole. I kdyby to byly chráněné oblasti, tak nevadí, protože jsme předem vymysleli platidlo. Co a kdo na tom poli bylo, nás nezajímá. Samozřejmě k továrnám i jiným budovám musí vést cesty. I z měst do měst, z vesnic do vesnic. Prostě skoro všude. Jen vrcholky hor nás zatím moc nezajímají. I pouště musíme využit, takže zde vyrostou vojenské základny.
Nějaký ten ostrov poslouží jako zkušebna na jaderné zbraně. Chacha. Óó, to se nám daří. No jo, ale co s odpadem? Ale vždyť máme potoky, velká moře i malá jezera. „Na, kravičko, tady máš čistou vodu z potoka, do kterého se vejde mnoho chemických látek. Jen si dej kousek přírodního obilí, které vyrostlo na chemickém poli. Pěkně si tě vykrmím. Budeš moje chemická kravička. A nejen ty.“
Hmm, ten pes moc štěká, však to nevadí, veterinář mu vyoperuje hlasivky. Jen aby jeho štěkot neslyšeli sousedi a mi nemuseli platit. Joo, to by tak hrálo. Nic takového. TICHO! Utište někdo ty hladové krky. Mně je jedno, že hladovíte, že žijete ve špíně. Mně je to prostě jedno. A víte co, už mě to tu s vámi nebaví. Odcházím, já si najdu jinou Zemi.Závěr: Jen koukám, jak lidé zabíjejí zvířata, sami sebe navzájem a říkám si, kde jsem udělal chybu? Vždyť jsem je měl tak moc rád.Kateřina Zelinková, 9.a

Sdílejte!