Výstava ovoce ve škole

Týden po staroměstských hodech překvapili zahrádkáři ČSZ ze Starého Města školáky z nižšího stupně základní školy nádherně vybarveným zkrášlením školní chodby.
Připravili pro ně už tradiční výstavu ovoce a zeleniny, letos však obsažnější a navíc díky dobrému počasí také barevnější a šťavnatější než kdy jindy. A protože většina dětí zná ovoce a zeleninu  pouze z regálů supermarketů nebo už zpracované na talíři školní jídelny, byla připravená výstava velice vhodně načasovaná a potěšila žáky i učitele. Vždyť právě teď se probírá totéž učivo v hodinách prvouky. Výstavu doplnily výkresy žáků školy i mateřských škol ze Starého Města. Poznávací obhlídku absolvovali  nejen žáci 1.- 5. ročníku, ale i žáci II. stupně a budoucí školáci z mateřských škol. Vrcholem celé akce však byla všemi očekávaná degustace vystavených plodin, kterou zahrádkáři vždy dětem umožní vnímat výstavu doslova všemi lidskými smysly.
A tak skutečně nelze jinak, než staroměstské zahrádkáře pochválit, protože  výstava je  ukázkou dobré  spolupráce mezi různými složkami v obci. Těšíme se na další pokračování v příštím roce!
LS 

Sdílejte!