Alternativní zdroje energie

V úterý 31. října 2006 se sešli všichni žáci 8. tříd v jídelně školy, aby zde prezentovali své projekty o alternativních zdrojích energie.
Tyto práce jsou součástí projektu „Škola pro život“, který je spolufinancovaný Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.V rámci tohoto projektu žáci také navštívili přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé Stráně, papírny ve Velkých Losinách a Vlastivědné muzeum v Olomouci. O několik týdnů později se jeli žáci 8. B a 8. D podívat na zpracování plastů do Puruplastu v Kostelanech  a v Nedakonicích se podívali, jak pracuje tepelné čerpadlo. Žáci 8.C a 8.E zase navštívili firmu Kovosteel ve Starém Městě, ve které se třídí a zpracovává kovový odpad.Současně se žáky z naší školy se podílejí na projektu i osmé třídy partnerských škol: ZŠ Uherské Hradiště-Větrná a ZŠ Tupesy.Žáci si vybrali různé způsoby prezentace. Někteří zpracovali projekt na počítači, někteří svoje fotky a zajímavosti prezentovali na velkém formátu výkresu. Nejlepší práce pak budou vystaveny na panelech v naší škole, školách partnerských i na obecních úřadech.

Sdílejte!