Zeměpisná exkurze

Cesta za poznáním…
Naše cesta za poznáním 27. 9.2006 měla pestrý a zajímavý program. Kdo byl s námi, nelitoval… Nejdříve jsme navštívili lázně Teplice nad Bečvou, ve kterých se nacházejí Zbrašovské aragonitové jeskyně. Prohlídka s průvodcem unikátních teplých jeskyní nás všechny nadchla a okouzlila. Po prohlídce jeskyní a lázní nás čekala malá túra na kopec v Národní přírodní rezervaci Hůrka, ve které se nachází Hranická propast – nejhlubší v České republice. Dalším cílem naší cesty byla vesnice Týn nad Bečvou, nad kterou se tyčí hrad Helfštýn. Největší hrad v Evropě jsme viděli už z velké dálky. Čekala nás prohlídka s odborným výkladem, mohli jsme vyšlápnout na nově vybudovanou hradní věž s rozhlednou. Poslední zastávkou na naší cestě bylo město Holešov. Zde nás průvodce provedl unikátní evropskou  památkou – Šachovou synagogou. Cesta zpět nám rychle ubíhala, soutěžilo se o ceny….

Sdílejte!