Olympijský den

Crrrrrr, už je to tady.Škola začíná a blízko je Olympijský den. Letos vyšel hned na čtvrtek 7. září. Jako obvykle první část našeho Olympijského dne spočívala v evakuaci. Známý hlas paní zástupkyně nám oznámil do rozhlasu (paní zástupkyni jsem slyšela v rozhlase poprvé, i když učím ve Starém Městě 10 let – poznámka p. uč. Lenky Jankových), že se budeme evakuovat a kudy které třídy půjdou na hřiště za školu. Poprvé se to docela vydařilo, podruhé to bylo na čas a to bylo bezchybné. Povedlo se .
Poté odešly šesté a sedmé ročníky do svých tříd se učit a my – osmáci a deváťáci jsme se vydali do Kunovského lesa. Po příchodu jsme vyslechli, že nesmíme na pískoviště, jelikož už jsme velcí, a potom zazněl znělý hlas pana učitele Zábranského: “Na start se připraví deváťáci!“ Pak zazněl povel: “3, 2, 1 start!“ A už se běží. Po deváťácích se chystají deváťačky, následují osmáci a nakonec ty nejlepší – my – osmačky.“ Všichni doběhli v pohodě a byli nesmírně unaveni, nebo úplně znaveni. Zpáteční cesta byla zdlouhavá. A jak by ne? Vykřičené hlasivky jakbysmet. Když jsme se blížili ke škole, byli jsme úplně unaveni a určitě jsme si oddechli: “Uf, už je to za námi. “Ale stejně jsme se všichni nakonec shodli, že Olympijský den se stoprocentně vyvedl.
Kateřina Andrýsková, 8.d

Sdílejte!