Já čtu, on čte, my čteme

Dva roky prázdnin (Jules Verne)Tato kniha je o patnácti klucích, kteří se vydali na prázdniny na jachtě na moře. Potkala je bouře a odtáhla je až na pustý ostrov. Tak se z malých školáků, dětí z velkoměsta, z nichž je nejmladšímu čtrnáct let, stanou naráz Robinsoni, odkázáni jen sami na sebe, na svou odvahu a statečnost. A jejich prázdniny se protáhnou na dva roky.Kluci si na ostrově vybudují časem vzkvétající osadu, kde pracují podle svých sil a schopností. Po dlouhých útrapách se jim s pomocí námořníka Evanse podaří vrátit se do vlasti.
V této knize nám Jules Verne vlastně ukázal, jak silný může být kolektiv, který je pevně stmelen kázní, pracovitostí a odvahou, a vlastnosti, jež mu umožňují dosáhnout takových výsledků, jakých by nikdy nemohl člověk dosáhnout sám.                                         
Kristýna Malíková, 8.C

Sdílejte!