Exkurze do Kovosteelu

– firmy na odstraňování odpadů a výkup druhotných surovin.V úterý 3. října jsme skončili po 4. vyučovací hodině a šli jsme na oběd. A to proto, že jsme měli jít v rámci projektových dnů do chemie do firmy KOVOSTEEL ve Starém Městě. Šla tam celá naše třída s paní učitelkou třídní.
Když jsme došli k vile, ve které firma sídlí, nevěděli jsme, kde je vchod. Až za chvíli pro nás přišla pohledná blondýna, která nás měla provést celým areálem.
Nejdřív nás zavedla do prezenční místnosti, kde byly dobré sedačky. Byl tam také jeden pán, se kterým jsme si povídali o třídění odpadu, kolik který stát vyprodukuje odpadu za rok a jiné zajímavosti. Až nakonec vysypal plný pytel odpadu a my jsme ho museli třídit.
Potom jsme si dali malou přestávku, kdy jsme dostali obložené bagety a reklamní balíčky.
Bylo tam hodně žaludů, takže je jasné, že naše třída musela  něco vymyslet. A byla to válka do té doby, než nás paní učitelka načapala, jak házíme po sobě žaludy, kaštany a listí.
Po chvíli průvodkyně zavelela, že máme jít zpátky. Tam nám ukázali DVD s filmem o Kovosteelu. Po DVD přišlo to nejlepší: Projížďka vláčkem po areálu Kovosteelu. Až k vile pro nás přijel zelený vláček se dvěma vagóny, do kterých jsme se hned narvali. Jeli jsme kolem skládky železa, mikrovlnek, ledniček, počítačů a jiných kovů. Celkem dvakrát jsme objeli celý areál a paní průvodkyně vše komentovala. Bohužel někteří moc neposlouchali.
Nejlepší bylo, když jsme mávali na zaměstnance a oni na nás. Pak jsme vystoupili, paní průvodkyně nás pochválila,  že jsme byli hodní, což nás potěšilo, protože nám to moc lidí neříká.
Pak jsme se rozprchli domů.
Ondřej Bureš, 8.e

Sdílejte!