Ozdravný pobyt 5.A a 5.C

Děti pátých tříd strávily slunečný týden na Martiňáku v krásném prostředí Beskyd. Přečtěte si teď o jejich zážitcích.
V úterý o půl deváté ráno jsme vyšli na dlouhý výlet na Pustevny. Ve dvanáct hodin jsme byli na místě, sedli jsme si do trávy, poobědvali jsme a dostali jsme rozchod. Tomáš, 5. A Ušli jsme 17 km. Na zpáteční cestě nás tak bolely nohy, že jsme sotva došli. Verča, 5.A Když jsme se vraceli z Pusteven na Martiňák, drželi jsme bobříka mlčení. Večer jsme měli táborák, opékali jsme a pořád zpívali. Nejhorší písnička byla nahoru dolů se kolíbáme, nahoru dolů se kolíbem. Při sloce dopředu nazad jsme padali z laviček dozadu a pak nám někdo musel pomáhat zpátky. Katka, 5. A Ve čtvrtek jsme jeli na výlet do Rožnova pod Radhoštěm. Byly tam hezké domečky ze dřeva. Páni a paní nám ukazovali, jak se dřív tkali koberce, čím se svítilo a mnoho dalšího. Mně se líbilo, jak měli malá okna. Byla tam i škola a v ní pan učitel. Vyprávěl nám, jak se dřív děti učily. Měly strašně malé lavice. Když zlobily, dostaly rákoskou. Pak jsme šli do města a tam jsme si koupili zmrzku. Byl to hezký den! Verča, 5.A Mně se nejvíc líbila páteční cesta lesem a plnění různých úkolů. Potom se mi ještě líbil fotbal. Sice jsme to pořád kopali do kopřiv, ale to nevadilo. Peťa, 5.A Ve středu jsme šli do lesa stavět domečky pro skřítky. Kluci to pochopili jinak a postavili velký bunkr. Já jsem začala sklípkem na ostružiny a jiné lesní plody. Dveře do sklepa byly z kůry. Zdi byly zateplené šiškami a suchým jehličím. Uvnitř byl stoleček na malých klacíčcích. Na stole ležely čtyři mističky z hlaviček houbiček a okolo stolečku stály kamínky jako židle. U domečku byl i vodopád a pod ním jeskyně. Anička, 5. A V pátek brzy ráno po rozcvičce jsme hráli hru, která se jmenovala Polní nemocnice. Každý měl nějaké zranění a museli jsme se všichni ve skupinkách přesunout na magické místo a zachránit se. Všem se to nakonec podařilo. Patrik, 5. A Ne že by mě příroda nebavila, ale strašně se mi líbily večerní programy. V pondělí jsme si všichni vylosovali lísteček, na kterém bylo jméno našeho tajného přítele. Celý týden jsme se k němu měli chovat hezky a pomáhat mu. V úterý jsme volili miss úsměv, miss tanečnici, nejoriginálnější model a kluci měli speciálního pyžamového krále, který měl největší úspěch. Ten večer byla sranda. Z chaty se mi nejvíc líbila jídelna. Vařili moc dobře. Jé, když si vzpomenu na ty borůvkové knedlíky… Mňam. Bára, 5.A

Sdílejte!