Čtvrťáci ve Velkých Karlovicích

Výběr ukázek ze slohových prací žákůVypravili jsme se s celou třídou na školu v přírodě. Užívali jsme si krásného prostředí ve Velkých Karlovicích. Hráli jsme různé hry. Při jedné z nich jsem našla velký hřib, který jsme usušili.
Patrika 4.ADruhý týden v září jsme jeli na školu v přírodě. Hráli jsme tam hry, měli jsme různé soutěže a byli jsme na dvou výletech. Nejvíc mě bavila stezka odvahy a stopování. Stopování bylo tak, že se nám paní učitelky schovaly. Měly u sebe takové lístečky a na těch listech byla čísla. Kdo našel brzy paní učitelku, tak měl nízké číslo a vyhrál. Ve čtvrtek večer jsme dostali diplomy.
Lucka 4.AJeli jsme do Skanzenu v Rožnově. Viděli jsme kostel, různé domy, mlýn. Ale nejvíc se mi líbila stará škola. Přivítal nás tam pan učitel. Vyprávěl nám, jak chodily děti do školy před 200 lety. Pak jsme zpívali a pan učitel hrál na harmonium.
Anežka 4.AVe škole v přírodě se mi nejvíc líbila noční hra. Šly jsme tři. Já, Katka a Lucka. Cestu vyznačovaly svíčky a u nich byly obrázky. Ty jsme si měly pamatovat. Po cestě na nás vybafla paní učitelka. Trochu jsme se lekly. Podruhé jsme se vylekaly, když jsme uviděly panáka, který tam visel na provaze. Ke konci trati jsme se už nebály. Byla tam totiž už světla. Když jsme dorazily na hotel, měly jsme napsat co nejvíc obrázků. My jsme měly třináct ze čtrnácti. Na konci jsme dostaly za tu stezku odvahy i diplom. Jsem ráda, že jsme to tak dobře zvládly.
Anička 4.AHráli jsme spoustu her, ale nejvíc se mi líbila noční hra. Bál jsem se, ale nakonec jsem se překonal. Šel jsem na stezku sám. Našim úkolem bylo pamatovat si obrázky pod svíčkou. Ze začátku jsem si pamatoval všechny obrázky. Po chvíli jsem počkal na toho, kdo šel za mnou. Byla to Anička Šebková. Dál jsme šli spolu. Svíčky vedly kolem opuštěného domu. Ale tam byl bubák. Byla to paní učitelka. Vystrašila nás tak, že jsem zapomněl všechny obrázky. Naštěstí jsem si na většinu později zase vzpomněl. Šli jsme dál. U lanovky byla Pavla. Ta nás taky vystrašila, ale tentokrát jsem obrázky nezapomněl. Na hotelu nás čekala paní učitelka. Dala nám papír a tužku a měli jsme napsat obrázky, které jsme viděli.
Radek 4.APaní učitelky nás rozdělily na začátku do čtyř skupinek, které jsme si pojmenovali: Medvědi, Černé perly, Rudé hlavy a Ohniví škorpioni. V těchto skupinkách jsme celý týden hráli různé hry. Bylo to bezva. Tak ahoj „Školo v přírodě!“
Sabina 4.BVečer jsme si vyráběli vlajky a vymýšleli pokřiky a tanečky. Ve středu jsme jeli do Rožnova. Prohlédli jsme si skanzen.
Lucka 4.BByl večer a mně se zdálo, že paní učitelky na nás něco chystají. A měl jsem pravdu! Připravily si pro nás hru KUFR. Celá hra měla tři části: kreslení, pantomimu a slovní hádání. Já jsem si vylosoval pantomimu. Paní učitelka mi ukázala na papírku ODBOČOVÁNÍ. Přemýšlel jsem, jak to předvést ostatním. Dostal jsem nápad. Ukázal jsem, že jedu v autě a vyhodil blinkr na pravou stranu (pravou rukou) a já zabočil. Všichni se velice smáli. Dostal jsem za to diplom.
Jakub 4.BCelý týden jsme si hráli na indiány. Hned nás paní učitelky rozdělily do čtyř kmenů. Hráli jsme mnoho různých her. Třeba: Kufr, Stezku odvahy, Hledání pokladů atd… Taky jsme vyráběli indiánské masky a trička. Ale nejvíce času jsme trávili v lese. Když jsme odjížděli, tak jsme podnikli ještě výlet na Pustevny a Radhošť. Celá škola v přírodě byla super!
Šarlota 4.BNa škole v přírodě jsme hráli spostu her. Zvlášť se mi líbila hra: Hledání bílých nugetů. Tahle hra byla o tom, kdo najde nejvíc bílých nugetů v potoce. Vycházející slunce (Pavla), nám povědělo, abychom si obuli gumáky a vzali nádobku. Voda byla ledová: ,,Brrr!“ Někomu nateklo i do gumáků. Vylovili jsme nejvíc nugetů, takže jsme celou hru vyhráli.
Silva 4.B

Sdílejte!